ORTAOKUL 2018-19 ÖĞRETİM YILI İÇİN CİHAZLARIN TEKNİK SPEKLERİ

Öğrencilerimizin küreselleşen dünyanın getirdiği iletişim ve bilişim devrimine uyum sağlamaları, dijital okuryazarlık becerisi kazanmaları amacıyla okulumuzda dört yıldır tabletle eğitim verilmektedir.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda da tüm sınıflarımızda tabletle eğitime aktif olarak devam edeceğiz.

Sınıflarımızda kullanılacak öğrenci tabletleri 5. Sınıflardaki tüm öğrencilerimizin ve ara sınıflara nakil gelen öğrencilerimizin velileri tarafından satın alınacaktır. Her öğrencimizin derslerde  kullanmak üzere  kendine ait tableti olması ve bu tabletle okula  gelmesi zorunludur.

Velilerimiz, tabletleri belirlediğimiz belli spekler çerçevesinde,  istedikleri yerden temin edebileceklerdir. Eviniz de mevcut kullanmakta olduğunuz tabletlerin teknik speklere uygunluğu hakkında bilgiyi tableti okulumuza getirerek BT ekibi tarafından kontrolünü sağlayabilirsiniz. Alınan tablet sadece öğrencimize ait, eğitim amacıyla kullanılan bir cihaz olmalıdır. Aile bireylerinden biriyle ortak kullanılan bir cihaz olmamalıdır. Cihazlar okulumuz tarafından atanan profiller kapsamında yönetilecektir.Tabletlerin  zarar görmemesi için mutlaka kılıfve çanta kullanımına özen gösterilmesi ve mümkünse ekranın çizilme ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olması için koruyucu film ile kaplanması tavsiye edilir.

Ortaokulda tabletle eğitim sürecinde kullanılacak tabletin sahip olması gereken minimum özellikleri aşağıda belirtilmiştir. Cihazların en fazla 1 -2 sene önce çıkan ürünler olmasına dikkat edilerek temin edilmesini  öneririz. Daha eski cihazlar veya aşağıda belirtilen özelliklerden daha düşük özelliklere sahip cihazlar kullanılamamaktadır.

Bütün cihaz tercihlerinizde minimum gereksinim özellikleri:

  • Marka: APPLE
  • Model: IPAD AIR 2 veya üstü – IPAD PRO
  • İşlemci: Çift Çekirdek
  • Ram: 2 GB veya üstü
  • Ekran: 9.7 inch veya üstü – IPS – Retina Ekran
  • Disk: 32 GB veya üstü
  • Wifi : 802.11 a/b/g/n/ac ( 5 Ghz Destekli)

Okulun başladığı ilk hafta içerisinde tabletler okulumuzun sistemine tanıtılacak  ve  gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Bu nedenle  11 Eylül 2018 tarihine kadar velilerimiz tarafından temin edilmeleri önemlidir.

Bir cevap yazın