BYOD – LİSE 2017-18 ÖĞRETİM YILI İÇİN CİHAZLARIN TEKNİK SPEKLERİ

Velilerimiz cihazları belirlediğimiz belli spekler çerçevesinde istediği yerden temin edebilir. Alınan cihaz sadece öğrencimize ait olmalıdır, ortak kullanılan bir cihaz olmamalıdır. Bilgisayarların zarar görmemesi için kılıf ve çanta kullanımına özen

gösterilmesi ve mümkünse ekranın çizilme ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olması için koruyucu film ile kaplanması tavsiye edilir. Ayrıca kablosuz mouse da alınması önerilir.

Okulumuz aynı zamanda Microsoft okulu da olduğu için herkesin ad.soyad@istekokul.k12.tr hesapları ile MS Office 365 ve MS Office 2016 Pro Plus programını ücretsiz olarak indirip kullanabilmektedir.

Bunun için http://portal.office.com adresinden kullanıcı adı (Microsoft ID) adsoyad@istekokul.k12.tr ve şifre de kurumumuzda kullandığınız MS oturum (Windows oturum açma ) şifresi ile cihazlarınıza MS office programını indirip kurabilirsiniz veya online olarak bulut üzerinden kullanabilirsiniz. MS Office 365 i öğrencimizin herhangi bir akıllı cihazından da uygulamasını (app) indirerek kullanabilirsiniz. Android, iPhone, iPad, Laptop, PC, MacOS vs.

Lisede BYOD sürecinde kullanılacak bilgisayarların minimum olması gereken özellikleri aşağıda belirtilmiştir. Genel olarak cihazların en fazla 1,5-2 sene önce çıkan ürünler olmasına dikkat edilecek şeklinde temin edilerek alınmasını öneririz. Daha eski cihazlar olursa öğrencilerimiz ders yapmakta zorlanabilirler.

Bütün cihaz tercihlerinizde minimum gereksinim özellikleri (Minimum requirement specifications) olarak ;

Bütün cihaz tercihlerinde ortak özellikler olarak ;

3G/4,5G desteği tercihi opsiyonel, cihazın 3G/4,5 si olursa her yerden internete girebilir durumda oluyor.

Wifi özelliği olmalı.

Windows 10 Laptop – Ultrabook – 2in1 tablet pc için:

Cihazın işlemcisi en az i3, mümkünse i5 veya i7 olmalı

Bellek- RAM: 4GB veya üstü olmalı

Hard disk: en az 250gb sata2-3 veya mümkünse 120gb SSD ve üstü olmalı.

Windows 10 olmalı.

Mac Book için (El Capitan- Yosemite veya Sierra):

Mac book Air 6,2 ve üzeri / min. i5 CPU (2,5 ghz) ve üzeri, 4 GB ram ve üzeri, ekranı 13″ ve üzeri.

Mac book Pro 11,1 ve üzeri/ min. i5 CPU (2,5 ghz) ve üzeri, 4 GB ram ve üzeri, ekranı 13″ ve üzeri.

Bu cihazların dışında bir cihaz kullanılamamaktadır.

Bir cevap yazın