Eğitim TeknolojileriGenelGoogle Meet

Uzaktan öğrenmeyi geliştiren yeni G.Meet özellikleri

Başlıca gelen yeni özellikler; Devam eden ihtiyaçları desteklemek için, tüm G Suite for Education ve G Suite for Education kullanıcıları için 30 Eylül 2020 tarihine kadar premium Meet özelliklerine erişimi genişletti. Bu , 250 katılımcıya kadar toplantı yapabileceğiniz anlamına gelir arama başına, alan adınızdaki 100.000 izleyiciye canlı akış yayınlayın ve toplantıları G.drive a kaydedin.

Eğitimciler, Sınıf Akışı ve Sınıf Çalışması sayfalarında görüntülenen her sınıf için benzersiz bir bağlantı oluşturabilir. Bağlantı, her sınıf için ayrı bir toplantı alanı görevi görür ve hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin katılmasını kolaylaştırır.

Classroom entegrasyonu tarafından oluşturulan Meet bağlantıları takma toplantılardır. Eğitim kullanıcıları için, katılımcılar, yeni bir toplantı başlatmak için toplantı oluşturma ayrıcalıklarına sahip olmadıkça, son katılımcı ayrıldıktan sonra takma toplantılara tekrar katılamaz. Bu, eğitmen takma adı verilen bir toplantıdan son ayrılan kişi ise, öğrenciler takma adı verilen toplantıyı yeniden başlatana kadar öğrencilerin tekrar katılamayacağı anlamına gelir.

Bir cevap yazın