Eğitim Teknolojileri

GOOGLE WORKSPACE UYGULAMALARI

Akıllı cihazlarınızda  (iOS ,android,Windows 10 vb.) Google ın ilgili uygulamalarını kurup kullanabilirsiniz.

Google Search

Gmail

Google Drive

Google +

Google Chrome

Youtube

Google Docs

Google sheets

Google Slides

Google translate

Google Calendar

Google Photos

Google Maps

Google Authenticator

Capture

Gtalk

Play Books

Adsense

Inbox

Google News

Analytics

Field Trip

Hangouts

Snapseed

My Business

Play News

Studio

Blogger

Chromecast

Ingress

Photowall

Photo Sphere

G-Whizz!

My Places

Google Photos

Big Web Quiz

Kurumumuzda herkesin Google kurumsal istek.k12.tr email adresi “adı.soyadı@istek.k12.tr” şeklindedir. Öğrencilerimizde ise sistem, “adı soyadı” nın sonuna kampüs kısa adı ve mezun olacağı yılın son iki hanesi eklenmiş şekildedir. Örn. Atanur Oğuz Kampüsümüzdeki ortaokul 6. sınıfta okuyan bir öğrencimizin email adresi:  ali.yilmaz.ao.25@istek.k12.tr

Okulumuzda “Google Workspace” sistemi vardır. Kurumsal email adreslerinize giriş yapmak için www.gmail.com adresini kullanmalısınız.

Sizlere dağıtılan kağıtlarda email şifresi kısmında “şifreniz” ibaresi varsa , siz zaten bu email adresinizi kullanıyorsunuz şeklinde düşünülüp, o şekilde yazılmıştır. Eğer ilk defa hesabınız yaratıldıysa email şifreniz bölümünde şifrenizi görebileceksiniz, 8 karakterden oluşan bir alfanümerik (harf & sayı) şifredir. Sisteme ilk girdiğinizde sistem sizden yeniden bir şifre oluşturmanızı isteyecektir.

Normalde herkesin Gmail App uygulamayı indirip kullanmasını öneriyoruz, yine de cihazınıza da kurumsal emailinizi eklemek isterseniz aşağıdaki şekilde ekleyebilirsiniz.

Örn.

Ali Yılmaz

ali.yilmaz@istek.k12.tr

şifreniz

ISTEK hesabım

şeklinde.

  • Android sistemlerde de yine cihazınızdaki Gmail uygulamasını kullanmanızı öneriyoruz. Bunun için hesaplar bölümünden “Google” şeklinde ilerleyebilirsiniz.

Okulumuzda en sık kullanılan iletişim kanalı kurumsal email adresleriniz üzerinden olacaktır. Şifrenizi unutursanız Gmail şifre unuttum bölümünden yararlanabilirsiniz veya bilgiislem@istek.k12.tr ye email atabilirsiniz.

Bir cevap yazın